Козацька доба – велична сторінка в історії України

Козацька доба – велична сторінка  в історії України 10 жовтня 2017

   14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. Водночас у цей день відзначається День українського козацтва. Це свято – данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в ХV-ХVІІ ст. неодноразово намагалися завоювати українські землі.

   Щоб пригадати  мужність,  велич та славні традиції козаків,  у читальному залі Нововодолазької  районної бібліотеки діє тематична книжкова виставка  «Козацька доба – велична сторінка в історії України». Про козаків, їх традиції, одяг, зброю, боротьбу  з ворогами за свободу та незалежність України  розповідають книги, зібрані на виставці.       

   Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ - політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зовнішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.
   У 1775 році Запорізька Січ була ліквідована рішенням імператриці Катерини II. Та, незважаючи на це, День українського козацтва сьогодні можуть святкувати справжні козаки, оскільки відродження козацтва стало невід’ємною частиною розвитку незалежної України після розпаду СРСР. У незалежній Україні свято офіційно існує з 1999 року (наказ Президента України від 7 серпня 1999 р.), а неофіційно святкується вже декілька століть.

   З метою відновлення, збереження і популяризації в суспільстві здобутків українського народу в боротьбі за свободу та незалежність; патріотичного виховання підростаючого покоління, формування національної ідентичності, вшанування подвигу та героїзму захисників української державності, Указом  Президента України від 14 жовтня 2014 року № 806 встановлено День захисника України, що відзначається щорічно 14 жовтня.

   День захисника України – це свято і ветеранів Другої світової війни, і нинішніх військовослужбовців та працівників Збройних сил України, яким випала доля вписати нові сторінки в літопис Української армії. Славні традиції батьків і дідів сьогодні гідно продовжує нове покоління військовослужбовців, які стоять на захисті миру, праці,  незалежності України.

http://compet.1gb.ua/ukr/